W dn. 05.12.2016 r. na hali sportowej w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbyły się zawody sportowe o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny „ Pierwszy Krok Zapaśniczy”. 

Organizatorami turnieju byli Gmina i Miasta Chęciny, Burmistrz Gminy i miasta Chęciny, Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach oraz LKS ZNICZ Chęciny. Celem imprezy było popularyzacja sportu zapaśniczego w środowisku oraz wyłonienie najlepszy zawodniku w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Turniej był możliwością sprawdzenia swoich sił w sporcie którego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z atrakcji igrzysk olimpijskich organizowanych w Grecji. Szkoła Podstawowa w Starochęcinach zgłosiła do zawodów siedmiu uczniów, którzy startowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Uczniowie godnie zaprezentowali naszą Szkołę zajmując następujące miejsca:

 - wśród klas Gimnazjalnych: Laura Maciejewska i Natalia Brożek w swoich kategoriach wagowych zajęły drugie miejsca,

- w kategorii Szkół Podstawowych:Wiktoria Huk  - II miejsce, Bartosz Huk – IV miejsce, Anita Latkowska – III miejsce, Oskar Stańczyk – III miejsce, Konrad Brożek – III miejsce.

Najlepszą zawodniczką wśród Gimnazjalistów została uznana Laura Maciejewska uczennica klasy VII SP Starochęciny.

Każdy z uczestników Turnieju otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!!! 

Zobacz zdjęcia https://photos.app.goo.gl/KQvgqsHuAKuH418w1