Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 | Oficjalna strona Miasta i ...

Kochane Dzieci. Drodzy Rodzice.

 Pewnego marcowego dnia do wszystkich miast Polski i na całym świecie przybył nieproszony, tajemniczy i bardzo groźny gość - koronawirus. Pozamykał wszystkie szkoły, baseny, place zabaw, kina, sklepy, czym wszystkim ludziom utrudnił i skomplikował  dotychczasowe, uporządkowane życie. Cały świat przekonał się, że życie potrafi zaskakiwać,  że nic nie jest nam dane na zawsze.

 Wszyscy otrzymaliśmy mocną szkołę życia oraz  trudną lekcję pokory i odpowiedzialności. Uczniowie nie mogli chodzić do szkoły a rodzice do pracy.

 Musieliśmy podjąć naukę na odległość.  Było to bardzo duże i trudne wyzwanie dla nas wszystkich: nauczycieli, uczniów i rodziców. Wspólnymi siłami staraliśmy się sprostać temu wyzwaniu. Dziś – w dniu zakończenia tego roku szkolnego -wszyscy możemy wystawić sobie piątkę, bo z wyzwaniem, do którego zupełnie nie byliśmy przygotowani, a które stawiła przed nami epidemia poradziliśmy sobie znakomicie.

 Rozpoczynając we wrześniu rok szkolny 2019/2020 nikt z nas nie spodziewał się, że jego zakończenie będzie odbywać się w tak innej i trudnej rzeczywistości.  Nikt z nas nie przypuszczał, że nie będziemy mogli wspólnie stanąć na uroczystym apelu zamykającym rok szkolny,  podziękować sobie za przeżyte chwile, złożyć gratulacje za osiągnięte wyniki i sukcesy, osobiście wręczyć - dla niektórych - pierwsze świadectwa.

 Jest nam z tego powodu bardzo przykro, dlatego kierujemy do Was - Drogie Dzieci i do Waszych Rodziców te słowa z głębi serca płynące.

 Drodzy Uczniowie,

 Jesteśmy z Was bardzo dumni i pełni podziwu, że tak dzielnie i wytrwale zdobywaliście wiedzę i nowe umiejętności. Wzorowo zdaliście egzamin z samodzielności. Wierzymy, że jeszcze będzie pięknie i po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych.

  Szanowni Rodzice.

 Dziękujemy Wam  za ścisłą współpracę, zaangażowanie, za codzienne wsparcie swoich dzieci na tej krętej szkolnej drodze do wiedzy. Za Waszą dojrzałą świadomość, że podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny. Bądźcie dumni ze swoich córek i synów i w dalszym ciągu śmiało otwierajcie nowe rozdziały życia oraz edukacji.

 Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku –RAZEM!

Życzymy Wam dużo zdrowia, bezpiecznego wypoczynku i dużo relaksu

Dyrektor i nauczyciele SP w Starochęcinach.

A tak wyglądał odbiór świadectw