Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc 2019

Jak co roku dzień „Śniadanie daje moc” był obchodzony 8 listopada. Śniadanie było, jest i zawsze będzie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wiedzą o tym uczniowie, którzy codziennie zjadają pierwsze śniadanie w domu, a drugie w szkole. 

W tym roku po raz pierwszy dołączyły dzieci z oddziału przedszkolnego. W ramach programu zorganizowaliśmy wspólne zdrowe śniadanie. Dla naszych przedszkolaków i pierwszoklasistów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszej grupie. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się  oraz przypomniały reguły zachowania się przy stole. Poprzez doświadczenie z balonem  uświadomili sobie jak ważne jest zjedzenie pożywnego posiłku, który daje siły na cały dzień.

Balon nie nadmuchany nigdzie nie poleci, samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki”.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.