Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe odżywianie

Stowarzyszenie Asumpt wraz z partnerem akcji PZU Pomoc to moc przygotowali dla naszych uczniów i rodziców kolejną atrakcję, którą było spotkanie z dietetykiem. We wtorek 22.10.2019 gościliśmy w naszej szkole panią Joannę Zajęcką pychodietetyka, specjalistę żywienia medycznego.


Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem oraz piękną i zgrabną sylwetką. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacja multimedialną na temat prawidłowego odżywiania się . Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Rodzice i dzieci zadeklarowali, że będą przestrzegali wskazówek i zasad żywieniowych, które uzyskali w trakcie spotkania.Zmienią swoje nawyki żywieniowe, postawią na zdrowe odżywianie.
Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. GALERIA