Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole

Dzięki Stowarzyszeniu ASUMPT oraz partnerowi akcji PZU pomoctomoc przeprowadzone były w naszej szkole zajęcia podczas, których każdy uczeń miał okazję nauczyć się, a niektórzy przypomnieć sobie, podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca "resuscytacja" to w rzeczywistości kilka prostych czynności.

Jednak od tego czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Musimy mieć świadomość, że dramatyczna sytuacja może się przydarzyć również nam samym lub naszym bliskim, a od tego czy nie stracimy głowy i bez wahania zaczniemy pomagać może zależeć ich życie. Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie.

Oprócz nauki ,,resuscytacji” według zasady 30 na 2 uczniowie mieli możliwość:

  • dowiedzieć się jak należy zachować się w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji, jakie czynności po kolei wykonać, kogo powiadomić
  •  powtórzyć podstawowe  czynności  jakie należy wykonać gdy człowiek się oparzy, ma krwotok lub złamie kończynę
  •  przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w trakcie udzielania pomocy poszkodowanym
  •  ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na ,,fantomach”
  • w parach układać człowieka nieprzytomnego w pozycji bocznej ustalonej
  •  uczyć się prawidłowego bandażowania ran i usztywniania złamań.

Szkolenie zostało  przeprowadzone 24 września br i wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z przedszkola.

Nauka przez zabawę to doskonały sposób na zaznajomienie dzieci z zagadnieniem ratownictwa i pierwszej pomocy. Trener – ratownik prowadził zajęcia w stroju służbowym, co dla przedszkolaków było wielkim przeżyciem. Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Pokaz i ćwiczenia zostały przygotowane i  przeprowadzone przez p. Marcina Suchoparskiego z Prywatnej Praktyki Ratowniczej i Pielęgniarskiej SuviMED.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pan MaMarcin sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. GALERIA