Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc 2019

Jak co roku dzień „Śniadanie daje moc” był obchodzony 8 listopada. Śniadanie było, jest i zawsze będzie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wiedzą o tym uczniowie, którzy codziennie zjadają pierwsze śniadanie w domu, a drugie w szkole. 

Znalezione obrazy dla zapytania warsztaty chemiczne

23.X.2019r uczniowie kl VIII uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Znaleźć swoje miejsce w szeregu – aktywność chemiczna metali”. Zajęcia odbywały się w RCNT w Podzamczu Chęcińskim. Uczestnicy warsztatów usystematyzowali swoje wiadomości dotyczące właściwości metali. Wykonując proste, ciekawe doświadczenia dowiedzieli się, co to jest szereg aktywności chemicznej metali oraz jak z niego korzystać. Drogę ze szkoły w Starochęcinach do RCNT w Podzamczu Chęcińskim oraz drogę powrotną uczniowie przeszli pieszo. Było to dodatkową atrakcją krótkiej wycieczki oraz bardzo ważną, czynną formą wypoczynku.GALERIA

Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy dzień bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki wzięli udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego odbyło się czytanie przygód Koziołka Matołka. Przed publicznością uczniowską zasiedli nauczyciele, którzy czytali wierszowane bajki o słynnym „Koziołku Matołku”. Do grona czytających pedagogów dołączyły dwie uczennice z kl. V – Emilia Maciejewska i Nicola Legieta. Na wstępie, uczennica Emilia odczytała ciekawe informacja informacje na temat Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.  W drugiej części spotkania, uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali ciekawej interpretacji tekstów o Koziołku Matołku. Nauczyciele zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez swoich wychowanków.  Całość bajkowego spotkania została zakończona projekcją dwóch części “Dziwnych przygód  Koziołka Matołka”.

Celem obchodów tego święta była promocja czytelnictwa.GALERIA

Znalezione obrazy dla zapytania ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 4 listopada w Szkole Podstawowej w Starochęcinach odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej. Pan Dyrektor Tomasz Dziurzyński przywitał: pierwszoklasistów, przybyłych na uroczystość gości: Pana Burmistrza Roberta Jaworskiego, Księdza Jerzego Gareckiego, Panią Sołtys: Barbarę Piętę, Panią Sołtys: Lidię Jastrzębską, Panią Sołtys: Krystynę Gościniewicz, Pana Radnego Mariana Wosia oraz Rodziców.

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole

Dzięki Stowarzyszeniu ASUMPT oraz partnerowi akcji PZU pomoctomoc przeprowadzone były w naszej szkole zajęcia podczas, których każdy uczeń miał okazję nauczyć się, a niektórzy przypomnieć sobie, podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca "resuscytacja" to w rzeczywistości kilka prostych czynności.

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe odżywianie

Stowarzyszenie Asumpt wraz z partnerem akcji PZU Pomoc to moc przygotowali dla naszych uczniów i rodziców kolejną atrakcję, którą było spotkanie z dietetykiem. We wtorek 22.10.2019 gościliśmy w naszej szkole panią Joannę Zajęcką pychodietetyka, specjalistę żywienia medycznego.

W piątkowy poranek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Agnieszką Mazur i panem Rafałem Gajosem udali się do Regionalnego Centrum Wolontariatu.
Spotkanie z naszą młodzieżą poprowadziła pani Magdalena Gwóźdź, która przybliżyła dzieciom istotę wolontariatu, wyjaśniła kto może zostać wolontariuszem, w jakich placówkach pracują i z jakimi organizacjami współpracują. Nasza młodzież uzyskała wiele cennych wskazówek, które ułatwią im podjęcie decyzji do wstąpienia w szeregi wolontariuszy. Uczniowie dowiedzieli się, że Regionalne Centrum Wolontariatu współpracuje z wolontariuszami z zagranicy, którzy przyjeżdżają do Kielc. Prowadzą oni zajęcia w szkołach i innych instytucjach, w których uczą podopiecznych swojego języka ojczystego.

Podobny obraz

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki wartości 3100 zł. Oferta biblioteki wzbogaciła się o 117 woluminów. Zakupiono wybrane przez czytelników nowości wydawnicze, wiele atrakcyjnych tytułów dla naszych młodszych i starszych uczniów oraz lektury niezbędne w procesie realizacji podstawy programowej.

„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę.
I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią.”

Wszystkich czytelników zapraszamy do biblioteki. 

Przyjdź!

Zobacz!

Wybierz!

Przeczytaj!

Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

 

 

  Znalezione obrazy dla zapytania rajd pieszy

    Cudowna, jesienna aura, wyjątkowo ciepło grzejące  jeszcze słońce i mnogość barw otaczającej nas przyrody,  zachęciły wszystkich uczniów i nauczycieli, do udziału  w pieszym rajdzie jesiennym.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień nauczyciela

Piątek  - 11 października 2019 roku był dniem szczególnym dla całej społeczności  uczniowskiej, kadry nauczycielskiej oraz pracowników   obsługi  SP w Starochęcinach. 

To właśnie w piątek uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. 

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie w szkole

SZANOWNI RODZICE

W dniu 22 października 2019r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie

dyrektora szkoły i wychowawców klas z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.